Ugrás a tartalomra

A XVI. kerület egyházainak története II. rész - A katolikus egyház II. rész

kat. egyház 2

A XVI. kerület egyházainak története

A katolikus egyház II. rész

Rajna László: A Cinkotai Szent Mária Magdolna Római Katolikus Egyházközség története

Végh Aladár: A Mátyásföldi Szent József Római Katolikus Egyházközség története

Dorogi Ferenc Miklós: A Sashalmi Krisztus Király Római Katolikus Egyházközség története

A kötet első része a Cinkotai Szent Mária Magdolna Római Katolikus Egyházközség történetét tárja elénk. A tanulmány bemutatja az 1747-benépült templom épületét, a gyülekezet életét, a cinkotai katolikus iskolát, és ismerteti a település katolikus temetőjének történetét is.

A könyv második része a mátyásföldi Szent József Római Katolikus Egyházközség történetét mutatja be részletesen az 1903-as Templomépítő Bizottság megalakulásától a 2000-es évek elejéig. A szerző tanulmányában kitér a templom egyházzenei életének bemutatására és a hitoktatás történetére is.

A kötet harmadik része a sashalmi Krisztus Király Római Katolikus Egyházközség történetét mutatja be, az 1909-ben megalakult Templomépítő Bizottság tevékenységétől kezdve. A tanulmány ismerteti a templomépítés és a gyülekezeti élet történetét.

Ára: 800 Ft