Ugrás a tartalomra

A XVI. kerületi egyházak története - A katolikus egyház I. rész

kat egyház 1 rész

A XVI. kerület egyházainak története

A katolikus egyház I. rész

Lantos Antal: A rákosszentmihályi katolikus egyház története

Dorogi Ferenc Miklós: Az árpádföldi Szent Anna katolikus egyházközség története

A kiadványsorozat első kötetében a rákosszentmihályi és az árpádföldi katolikus egyház történetéről olvashatunk, az előbbi tanulmányt Lantos Antal, az utóbbit pedig Dorogi Ferenc Miklós tollából. A könyv első fejezetei a Szent Mihály faluból kialakult, fejlődött Rákosszentmihály rövid történelmi bemutatója után a helyi katolikus egház történetét, az 1902-ben felszentelt templom építését mutatják be, majd az 1915-ben önállóvá váló rákosszentmihályi lelkészség, és az 1927-ben  plébánia rangot kapott egyházközség történetét követik nyomon a 2000-es évekig.

A könyv második része az Árpád- és Anna telepen az 1900-as évk elején kialakult hitélet, az 1925-ben felépült templom és az egyházközség történetét dolgozza fel a 2000-es évek elejéig.

Ára: 600 Ft