A kórházak, orvosi rendelők fehér köpenyes hétköznapi hőseit ünnepeltük Semmelweis-nap alkalmából, és adtuk át az egész évben, sőt évtizedekben kiemelkedően, odaadón, lelkiismeretesen végzett gyógyítás elismeréseként a valóban kiérdemelt kitüntetéseket. Bizony, nehéz szavakat találni, amelyek ki tudnák fejezni azt a mélyen érzett hálát, ami kétségkívül megilleti az egészségügyben nap nap után időt és energiát nem kímélve dolgozó orvosokat, ápolókat, nővéreket, védőnőket, szakdolgozókat, akik – esküjükhöz hűen - embertársaik szenvedésének a csillapítására tették fel életüket.
Az Önök által képviselt áldozatkész, mások fájdalmát előtérbe helyező, altruista meggyőződés nélkül sokkalta sötétebb, elhagyatottabb és ridegebb lenne ez a világ, éppen ezért csekélynek, súlytalannak hat minden jutalom és méltatás, mégis szívből köszönjük a gyógyításért, a gyógyulásunkért tett temérdek erőfeszítést.
Ezúton is nagyon gratulálunk minden kitüntetettnek, kiemelt tekintettel dr. Baranyi Juditnak az év orvosa díjhoz és Varga Mihálynénak az év egészségügyi szakdolgozója címhez!