Ugrás a tartalomra

16 bajnoki cím a 16. kerületért

16 bajnoki cím a 16. kerületért   A kerületünkben élő közismert tévés műsorvezető és senior atléta, Gajdos Tamás különös vállalást tett, amelyet szívesen közreadunk.   Gajdos Tamás március 15-én részt vett az Erzsébetligeti Színházban megtartott ünnepségen, ahol a Kertváros Ifjú Sporttehetségei pályázat nyerteseinek nyújtották át az elismeréseket. A pályázat kedvezményezettjei között volt lánya, Gajdos Dominika Liliána, a tehetséges ifjú atléta is. Ekkor fogalmazódott meg benne véglegesen az a korábban már felmerült gondolat, hogy milyen jó lenne, ha nem csak az ünnepekkor kerülne szóba a rendkívüli sportolói teljesítmények kapcsán a rendszeres testmozgás. Családjában ez már évek óta gyakorlat, de ő szeretne példát mutatni, kedvet csinálni egy egészségesebb életmódhoz az egyszerű civil kerületlakók számára is.  Ezért elhatározta, hogy ebben az évben megpróbál 16 országos bajnoki címet szerezni. Ebből 3 arany már meg is van, hiszen a szenior atlétikai OB-n 400, 800, és 1500 m-en is az első helyen végzett. A további győzelmek begyűjtése érdekében az atlétikán kívül rajthoz áll  más sportágakban, például duatlonban, triatlonban és egyéb országos bajnokságokon is. Országhatáron túli versenyeken is elindul majd, hiszen korosztályában eredményeivel a nemzetközi élvonalhoz tartozik. Ennek megfelelően magasra tette a mércét: eltökélt szándéka, hogy az idei szezonban megszerzi az olimpiai-, a világ és az Európa-bajnoki címet.  Azt reméli, hogy példája nem csak a gajdostamas60 nevű facebook oldalon talál követőkre – jelenleg 12 ezren kísérik figyelemmel a versenyeiről és az edzéseiről szóló Facebook-híreket –, hanem a gyakorlatban is sokan szánják rá magukat a testmozgásra. Érdeklődéssel várjuk a győzelmi híreket, amelyekről szívesen beszámolunk, és sok sikert kívánunk!   Mészáros Tibor - XVI. Kerületi Újság