Ugrás a tartalomra

Duplázó bajnok és meglepetés bronz

A felnőtt atléták február 17. és 18. között mérkőztek meg a fedett pályás bajnoki címekért. A versenyzők, így az ikarusosok között is több olyan induló volt, aki még ifjúsági vagy junior korú, de tehetségének köszönhetően helyt tudott állni. Gyürkés Viktória, a tavalyi Universiade ezüstérmes akadályfutója két számban is rajthoz állt. 1500 méteren egy pillanatra sem engedte át az első helyet, előnyét végig növelve egyéni csúccsal győzött. Mivel középtávon több energiába kerül végig az élen haladni, így a kertvárosi atléta teljesítménye még értékesebb. A forgatókönyv 3000 méteren sem sokat változott, néhány körön keresztül ugyan a második helyen futott, majd ritmust váltott, ami a mezőny többi tagjának már követhetetlen volt, ezért tíz másodperces előnnyel, ismét egyéni csúccsal megszerezte második bajnoki aranyát is. Edzője, Berkovics Imre méltán lehet büszke rá. Kellemes meglepetéssel szolgált a 4x400 méteres női váltó is, ugyanis a Rapai Fanni, Szőke-Kiss Anna, Urbán Zita, Finta Sára összeállítású csapat kiegyensúlyozott, jó teljesítménnyel bronzérmet szerzett. Idősebb és ifjabb Tomhauser István munkáját dicséri, hogy Fanni és Sára még csak junior, Anna és Zita pedig ifjúsági korú sportoló.   XVI. Kerületi Újság