Ugrás a tartalomra

Ezüstérem az országos bajnokságon

A VÍVÓK FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKSÁGÁT A GEREVICH ALADÁR SPORTCSARNOKBAN RENDEZTÉK MEG NOVEMBER 25-ÉN ÉS 26-ÁN. A DÖNTŐT A KERTVÁROSI VÍVÓ SPORT EGYESÜLET csapata (DECSI TAMÁS, FEKETE KOVÁCS BENEDEK, HEGEDŰS MÁRTON, BAAKEN MÁTYÁS) A VASAS együttesével vívta, AMELYNEK TAGJAI KÖZÖTT OTT VOLT A KÉTSZERES OLIMPIAI BAJNOK SZILÁGYI ÁRON IS.

A verseny papírformát meghazudtoló módon elképesztő meglepetéseket hozott. Az egyéni megmérettetés során Decsi Tamás végzett az ötödik helyen, csapatban a nyolc közé jutásért a KVSE a Törökbálint ellen könnyed vívással, sportszerű küzdelemben vette az akadályt. A következő körben a Gödöllővel folytatott összecsapásban az ellenfél tűnt jobbnak, ám az utolsó mérkőzésen Decsi Tamás, válogatott társa, Gémesi Csanád ellen vívott, és végül 11:3-as győzelemmel, összesítésben 45:43-ra nyertek a mieink.  Az elődöntőben az MTK következett, ezúttal pedig a még csak 16 éves Baaken Mátyás, illetve a húszéves Hegedűs Márton remeklésével a KVSE 45:36-ra diadalmaskodott, és bejutott a döntőbe.  Az aranyért vívott harcban Baaken Mátyás 2:1-re vezetett Szilágyi Áron ellen, Fekete Kovács Benedek pedig még 5:4-re is Szatmári Andrással szemben. Végül Decsi Tamás – ha egyéniben nem is – csapatban legyőzte Szilágyi Áront, a Vasas azonban mégis jobbnak bizonyult, így a kerületi vívók a dobogó második fokára állhattak fel.   VARGA TIBOR - XVI. Kerületi Újság