Ugrás a tartalomra

Focikörkép

Egyre lejjebb…   Lassan befejeződik a 2018/19. évi Labdarúgó Bajnokság őszi idénye. Úgy gondolom, kerületünk két Budapest I. osztályban szereplő csapata, az Ikarus és a RAFC, szívesen elfeledné ezt a szezont.    A RAFC-nál még csak-csak érthető – de nem elfogadható –, hogy az ismert probléma miatt (pályájukat lezárták, tart a huzavona az építkezés elkezdésével kapcsolatban, ezáltal „hontalanok” lettek), gyakorlatilag minden meccsüket idegenben játszák – hol itt, hol ott. Példátlan a különböző szervek, az MLSZ, a BLSZ, a Vagyonkezelő stb. hozzáállása. Így viszont a közeli jövőtől sem várhatunk semmi jót. A csapat 7 (!) meccset vesztett egymás után úgy, hogy az utóbbi 5 mérkőzésen még gólt sem rúgtak. A 16 csapat közül a 14. helyen állnak, vészesen fenyegetve a kieséstől.  Még ennél is inkább érthetetlen az Ikarus mélyrepülése. A RAFC-nál mindössze két ponttal gyűjtöttek többet, köszönhetően az egymás elleni, kerületi (kiesési?!) rangadón aratott győzelmüknek. Visszagondolva az elmúlt évek színvonalas, izgalmas találkozóira, szánalmas vergődést láthattak a még kitartó szurkolók. A mérkőzést végül az egy pillanatra magára hagyott, kiváló „IKA”-kedvenc, Horváth Krisztián szép lövése döntötte el. (Azóta súlyos sérülést szenvedett, innen is kívánunk mielőbbi gyógyulást!) A rangadó után ismét vereség következett (Vízművek 1-3), majd a 12 mérkőzésen 0 pontos Voyage elleni vereséggel felérő hazai döntetlen. Természetesen nem láthatunk a kulisszák mögé, de valami biztos, hogy nem kerek. A vezetőség vélhetően keresi a gyenge szereplés okait, és remélhetőleg megtalálják – amíg nem lesz késő. Az idén megszokhattuk, hogy Kertvárosunk négy futballcsapata közül csak egyet dicsérhetünk folyamatosan: az MLTC-t. A II. osztály újoncaként remekül teljesítenek, még akkor is, ha a 12. fordulóban hazai pályán kaptak egy ötöst, az osztályból kimagasló, top favorit BVSC-től, amelynek szinte már most oda lehetne adni az aranyérmet. Az MLTC úgy áll két fordulóval a vége előtt a negyedik helyen 26 pontjával, hogy ugyanannyi van neki, mint a harmadiknak és mindössze 1 ponttal van lemaradva a másodiktól. Bízhatunk benne, hogy a téli szünetet a dobogón fogják tölteni.  A III. osztályban induló RSC utóbbi jelentkezésünk óta négy mérkőzést játszott, és a mérleg: egy győzelem, egy döntetlen és két vereség. A szebb múltú együttes a 14 fős mezőnyben a 8. helyen áll. Úgy néz ki, kiesési gondja nem lesz, viszont az 5. helytől 8 pont a lemaradás, így az élmezőnybe kerülés elég távolinak látszik. Persze egy jó tavaszi szereplés javíthat a csapat helyzetén.  A bajnokság hajrájához érkeztünk. Minden osztályban már csak két forduló van hátra. Jó lenne még pontokat gyűjteni. Kinek a még lejjebb csúszás ellen (Ikarus, RAFC), kinek a dobogóra kerülés érdekében (MLTC).   Varga Ferenc XVI. Kerületi Újság