Ugrás a tartalomra

Kézis évzáró

A Rozmán attila által vezetett KMSE a 2016/2017-es évadban 22 utánpótláscsapattal versenyzett az országos kisiskolás, gyermek és serdülő bajnokságokban. Ezen kívül hat országos és két nemzetközi kupán vettek részt az egyesület sportolói. Ezeken összesen 11 aranyat, 15 ezüstöt és 11 bronzérmet nyertek. Az évzárót június 17-én tartották, a díjak átadásában Szász József alpolgármester, valamint Horváth János, a Kulturális és Sport Bizottság elnöke is segédkezett.

Az U7-es fiúk a kisiskolás bajnokságban lettek elsők, ahol az U7-es lány 1-es csapat a második, a lány 2-es csapat pedig a harmadik helyen végzett. Az U8-as fiúk ugyanebben a bajnokságban két kupán is indultak és mindkétszer a dobogó harmadik fokára állhattak fel, az U8-as lányok viszont két ezüstérmet szereztek. Az U9-es fiúk nyerték a legtöbb érmet: a kisiskolás bajnokságban elsők lettek, az U10-esek között a második helyen végeztek, emellett négy kupán is indultak, ahonnan három arany és egy bronzéremmel tértek haza. Az U9-es lányok megnyerték a kisiskolás bajnokságot és kétszer lettek kupagyőztesek. Az U10-es fiúk a kisiskolás bajnokságban győztek, illetve egy első és egy második helyet szereztek egy-egy kupán. Az U10-es lányok harmadik helyen végeztek a kisiskolás bajnokságban, emellett egy második és két harmadik helyet szereztek a kupákban. Az U11-es lányok a gyermekbajnokság Adorján régiójában és egy kupán is harmadikok lettek. Az U12-es fiúk két kupában szerzett ezüstéremmel zárták az évet, az U12-es lányoknak egy második hely jutott. U13-asok között a lány 1-es csapat a gyermekbajnokság kiemelt korosztályában, az Adorján régióban és két kupában is a második helyet szerezte meg, a lány 2-es csapat ugyanakkor a gyermekbajnokság II. osztályban, az Adorján régióban a harmadik helyen végzett. Az országos serdülő lány bajnokságban, az Adorján régióban a KMSE csapata bronzérmes lett, a junior lányok pedig a Budapest I. osztályban a felnőttek között indultak és az első helyen végeztek.