Ugrás a tartalomra

Kötöttfogású siker

Saját nevelésű versenyzőivel a Kertvárosi SE fennállásának legnagyobb sikerét érte el a június 11-én Miskolcon megrendezett serdülő kötöttfogású csapatbajnokságon, ahol 16 együttes közül a második helyen végzett.    Forray Attila vezetőedző méltán lehet büszke tanítványaira. A mieink magabiztosan győzték le a Cegléd, az Esztergom, a Törökszentmiklós és a Kaposvár gárdáját is. A döntőben csak azért maradtak alul az ESMTK csapatával szemben, mert a verseny során a két legkisebb súlycsoportban nem tudtak birkózót kiállítani. Csapattagok: Rein Vilmos, Kis Krisztián, Barna Zsombor, Rein Miklós, Puskás István, Mayer András, Hegedős Csaba, Onodi Tamás, Frank László, Seres Péter, Kisberdó Balázs, Bata Márton.   55 szakosztály 184 birkózója 14 súlycsoportban küzdött meg a bajnoki címekért a Tatabányán megrendezett diák I-es kötöttfogású országos bajnokságon május 28-án. A megmérettetésen a Kertvárosi SE versenyzői közül a 46 kilogrammosok között Rein Vilmos diadalmaskodott, az 50 kilogrammos súlycsoportban pedig Kis Krisztián lett aranyérmes. A mieink éremkollekciója egy bronzzal is gazdagodott, amit a 29 kilogrammos Bodor András hozhatott haza. A kerületi együttes a csapatversenyben a negyedik helyezést szerezte meg. Hasonlóan jól szerepeltek versenyzőink a május elején Kaposváron megrendezett serdülő országos kötöttfogású bajnokságon is, ahol Kis Krisztián az 50 kilogrammosok között korkedvezménnyel indult és első lett. Rajta kívül Rein Miklós 58 kilogrammban, Bata Márton pedig +100 kilogrammban lett bronzérmes. Az egy héttel később, Zalaegerszegen megtartott diák II Ob-n ugyanakkor a 32 kilogrammos Tallián Máté állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A serdülő kötöttfogású csapatbajnokság országos döntőjébe – ahová egyébként a területek legjobb három csapata jutott be – a Kertvárosi SE a második helyen végzett.   XVI. Kerületi Újság