Ugrás a tartalomra

Sánc és szerva a Sashalmi téren

Október 20-án a Sashalmi Közösségi Teremben röplabda tornát rendeztek. A Magyar Röplabda Szövetség által támogatott versenyen négy egyesület mérte össze erejét, köztük a Kertvárosi SE női röplabda csapata.

Az Országos Gyermek Bajnokságon (OGYB) U15-ös kategóriában a 2004-2006-os évben született lányok vehettek részt. A bajnokság II. osztályában szereplő KSE a Közgáz SE, Ajka és Sülysáp csapatával játszott volna, a sülysápi csapat azonban nem érkezett meg a tornára. A KSE lányai tavaly indultak először gyermek korosztályban, ám e kevés tapasztalattal a tarsolyukban is tisztességgel helytálltak. Edzőjük, Györke-Szabó Anita a II. helyre várta csapatát, amit tanítványai teljesítettek is.  A torna végére Ajka csapata 3 győzelmet szerzett, őket követte a Kertvárosi SE két győzelemmel, míg a Közgáz SE ezúttal csak egyszer örülhetett a győzelemnek. A sporteseményen megjelent Borovitz Tamás, a hazai röplabdasport egykori vezetője, a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör elnöke, és megtisztelte a tornát jelenlétével a 90 éves dr. Kotsis Attiláné Kincsesy Gabriella (képünkön), aki háromszor juttatta ki az olimpiára a női röplabda válogatottat, és akit 2010-ben az Egyesült Államokban beválasztottak a Hírességek Csarnokába.   Varga Tibor - XVI. Kerületi Újság