Ugrás a tartalomra

Szerencsés tizenhárom

Ötödik alkalommal rendezték az Ikarus Sportcentrumban a Budapest Open – Schulek Ágoston emlékversenyt. A június 3-án és 4-én megtartott nyílt nemzetközi felnőtt bajnokság résztvevői mellett jelen voltak a Szuper Liga, a Junior, valamint az Ifjúsági és Serdülő Magyar Liga atlétái is. Aki kilátogatott a Bátony utcába, láthatta versenyezni kalapácsvető olimpiai bajnokunkat, Pars Krisztiánt, az olimpiai bronzérmes, kétszeres fedett pályás Európa-bajnok súlylökőnket, Márton Anitát, a riói hétpróba csapat tagját, Zsivóczky Farkas Györgyit és a tallini U23-as Európa-bajnokság aranyérmes hétpróbázóját, Krizsán Xéniát is.    A hazaiak mellett belga, máltai, brit, szerb, sőt, maláj sportolók is rajthoz álltak az első nap megtartott nemzetközi versenyen, a hazaiaknál viszont a felnőtt és a korosztályos bajnokságok előtt lényegében ez volt az utolsó alkalom, hogy az atléták és edzőik képet kapjanak jelenlegi formájukról. Mindehhez a kellemes idő is hozzájárult. A kertvárosi atléták javuló formáját bizonyítja, hogy tizenhárom egyéni csúcs született, miközben a felnőttek és ifjúságiak mezőnyében öt-öt, a serdülőknél pedig három alkalommal sikerült versenyzőinknek dobogós pozícióban végezni. A felnőtteknél Detrik Balázs súlylökésben, Kovács Noel gerelyhajításban végzett az első helyen, Urbán Zita 800 méteres futásban lett második, Wagner Gábor pedig harmadik. Az ifjúságiak versenyében Bérces Gergely 100 méteres futásban, Kovács László ugyanakkor súlylökésben lett aranyérmes. Ezüst medált akasztottak a 200 méteren futó Bérces Gergely és a 400 méteren gátfutó Regényi Ákos nyakába. A diszkoszvetés második helyezettje Bognár Gyula lett. A serdülők között 1500 méteres akadályfutásban Takács Bertalan nem talált legyőzőre, Gajdos Dominika 800 méteren, Tóth Lilla pedig 3000 méteren lett harmadik.   XVI. Kerületi Újság