A tartós kánikula miatt továbbra is rendkívüli melegre kell számítani az ország egész területén.
A II. fokú hőségriasztás június 26. éjfélig, ezt követően pedig a III. fokúra emelt riasztás június 30. éjféilg van érvényben.
Az érvényben lévő vörös kódra tekintettel a Polgármesteri Hivatal és a Kertvárosi Idősek Otthona légkondicionált épülete 0-24 órában nyitva áll, ha egy pohár vízre, vagy egy pár percnyi hűsölésre lenne szükségük, de a kerület számos pontján van lehetőség hűteni magukat. Nyitvatartási időben felkereshető a Területi Szociális Szolgálat intézményei, a Kormányhivatal, az Erzsébetligeti Színház, a Sashalmi Piac, a Jókai utcai és Hősök terei Szakrendelő, a nagyobb üzletláncok boltjai, a bankfiókok, valamint még ezen a héten és jövőhéten 8 és 16 óra között az iskolák épületei.
A Fejlődő Kertváros-applikáció okostérkép menüpontjában az ivókutak fül alatt pedig megtalálják a közterületi vízvételi lehetőségeket.
Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljen saját és környezete egészségére!
Fogyasszanak elegendő folyadékot!
Lehetőség szerint kerüljék a tűző napot a déli órákban!
![]()
Különösen figyeljenek az idősekre, kisgyermekekre és a krónikus betegekre!
Háziállataik számára is biztosítsanak friss vizet és árnyékos helyet!
Vigyázzunk egymásra a hőség idején is!