Ugrás a tartalomra

FIGYELEM! Meghosszabbították, péntek éjféltől pedig III. fokúra emelik a hőségriasztást! Emellett érvényben van a vörös kód is!

A tartós kánikula miatt továbbra is rendkívüli melegre kell számítani az ország egész területén. 

A II. fokú hőségriasztás június 26. éjfélig, ezt követően pedig  a III. fokúra emelt riasztás június 30. éjféilg van érvényben.

Az érvényben lévő vörös kódra tekintettel a Polgármesteri Hivatal és a Kertvárosi Idősek Otthona légkondicionált épülete 0-24 órában nyitva áll, ha egy pohár vízre, vagy egy pár percnyi hűsölésre lenne szükségük, de a kerület számos pontján van lehetőség hűteni magukat. Nyitvatartási időben felkereshető a Területi Szociális Szolgálat intézményei, a Kormányhivatal, az Erzsébetligeti Színház, a Sashalmi Piac, a Jókai utcai és Hősök terei Szakrendelő, a nagyobb üzletláncok boltjai, a bankfiókok, valamint még ezen a héten és jövőhéten 8 és 16 óra között az iskolák épületei.

A Fejlődő Kertváros-applikáció okostérkép menüpontjában az ivókutak fül alatt pedig megtalálják a közterületi vízvételi lehetőségeket.

Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljen saját és környezete egészségére! 

💧 Fogyasszanak elegendő folyadékot!

☀️ Lehetőség szerint kerüljék a tűző napot a déli órákban!

👵👶 Különösen figyeljenek az idősekre, kisgyermekekre és a krónikus betegekre!

🐾 Háziállataik számára is biztosítsanak friss vizet és árnyékos helyet!

Vigyázzunk egymásra a hőség idején is!